Protetická stomatologie

Protetická stomatologie

Cílem protetického ošetření je náhrada části nebo celého ztraceného zubu, případně skupiny zubů či chrupu jako celku. Tomu předchází komplexní vyšetření, včetně ošetření ostatních zubů. Poté je možné navrhnout lěčebný protetický plán,včetně cenové kalkulace. Důraz klademe na individuální přistup a komunikaci s pacientem. Zhotovujeme fazety – doplnění chybějící části zubní korunky, celé zubní korunky, můstky a různé typy snímatelných náhrad. Zubní korunky, čili náhrady korunkové části zubu, je možné zhotovit celokovové (stříbrné, nejméně finančně náročné), fazetové (jedna plocha bílá), metalokeramické (kov tvoří vnitřní část korunky a celý povrch je z keramiky), celokeramické korunky (nejestetičtější varianta). Barevný odstín náhrady Vám vybereme vždy individuálně podle vzorníku v ordinaci, případně ve spolupráci s laboratorním technikem. Všechny možnosti protetického ošetření Vám budou v ordinaci vysvětleny a společně s lékařem vyberete tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat.

Co znamená korunka?

Umělá zubní korunka znamená nahrazení původní korunky zubu, která je již ztracená – zničená příliš velkým kazem, nebo zlomená.

Co je to můstek?

Můstek je nahrazení úplně ztraceného zubu náhradou, která drží na dvou (obvykle) okolních zubech kolem mezery. Jedná se o funkční a velmi estetické řešení mezery po zubu. Můstek je v ústech „napevno“ – nic nevyndaváte, pečujete o něj jako o vlastní zuby.

Je ošetření časově náročné?

Zhotovení korunky a můstku se provádí ve spolupráci se zubním technikem, takže vyžaduje více návštěv. Zpravidla postačí dvě návštěvy v období 10-14ti dnů po sobě.

illustration services