Dentální hygiena

Dentální hygiena

Dentální hygiena není jenom profesionální čištění zubů, který Vám navrátí hezký úsměv. Dokonalé odstranění plaku a zubního kamene s instruktáží o správné technice čištění zubů a výběru vhodných pomůcek pro čištění Vám dentální hygienistka ve spolupráci s Vámi navíc pomůže zachovat zuby a dásně zdravé, krásné, prodlouží životnost výplní, či protetických prací . Budoucnost Vašich zubů a dásní ale bude vždy jenom ve Vašich rukou, ve Vašem poctivém čištění!

Jak návštěva na dentální hygieně probíhá

Dentální hygienistka provede komplexní vyšetření, kterým zhodnotí skutečný stav dásní. Vyčistí Vám zuby ultrazvukovým přístrojem, odstraní pigmentace speciální pastou nebo air flow přístrojem (pískovací přístroj pro odstraňování povlaku, pigmentací a leštění zubů i v těžko přístupných místech) . Následně Vám ukáže a naučí Vás jak správně pečovat o Váš chrup a doporučí dentální pomůcky vhodné konkrétně ve Vašem případě.

Proč je nutné návštěvu opakovat

Správně si vyčistit zuby není vůbec lehký úkol. Při nedostatečné hygieně se zubní kámen tvoří velmi rychle, proto udržení ideálního stavu Vašich zubů a dásní vyžaduje někdy i více návštěv.

illustration services